Akce

Zelené pivo

17. 04. 2014

Jako každý rok i letos budeme na Zelený čtvrtek točit Zelené pivo.

Přijďte si pochutnat na Zeleném pivu, které vzniklo spojením kvalitní vody, ječného sladu vyrobeného z toho nejlepšího moravského ječmene a toho nejjakostnějšího žateckého chmele. Pivo je vařeno tradičním způsobem na 2 rmuty. Do mladinového kotle se spolu s chmelem během varu přidává i bylinný výluh, který vzniká louhováním několika druhů bylin včetně kopřivy v horké vodě.

Díky tomuto způsobu vaření má pivo plnou chuť a příjemnou hořkost. Svou sílu pak Zelené pivo získává spodním kvašením trvajícím osm dnů. Dlouhým zráním při teplotě 1 °C se pivo chuťově zaokrouhluje a získává svůj typický buket a říz. Posledním krokem ve výrobě Zeleného piva je přidání likéru, jehož tajné složení znají na světě jen tři lidé.

Právě díky unikátní technologii, bylinnému výluhu a likéru získává Zelené pivo jeho jedinečnou chuť a nezaměnitelnou barvu. K Vám se tak pouze jednou v roce, na Zelený čtvrtek, dostává unikátní pivo charakteristické zelené barvy s bohatou pěnou, příjemnou vůní a neopakovatelnou chutí.

Zdroj: www.zelenepivo.cz

Zpět